Format Kitap
Barkod 9789944994514
Yayın Tarihi 2020-08-07
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 71
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 135 X 200

Emeği Geçenler :
Yazar   : Kolektif

Öykü nedir?

Öykü, gerçek ya da düş ürünü bir olayı aktaran kısa düz yazı şeklinde anlatıdır. Kısa oluşu, yalın bir olay örgüsüne sahip olması, okuyucuda tek ve yoğun bir etki uyandırması ve az sayıda karaktere yer vermesiyle roman ve diğer anlatı türlerinden ayrılır. Öyküde, ayrıntılardır önemli olan.

Virginia Woolf, öyküden söz ederken, Bu kısa parçaların öyle bir özelliği vardır ki, bunlar bütünlüğe ve kendisiyle uyum içinde olan bir zihne gereksinim duyar. diyor. Diyebiliriz ki öykü, ayrıntılarla beslediği beynin düşünme işlevini üst düzeylere çıkartır. Çok öykü okuyan çok düşünür.

Gözlem Gazetecilik, genç yaşta yitirdiği Kitap Editörü Gila Kohen'in anısını yaşatmak için 2000 yılından bu yana, her iki senede bir, öykü yarışması tertipliyor. Gözlem, 2009'da, bir ilki gerçekleştirerek Ulus Özel Musevi Lisesi öğrencilerini ayrı bir kategori olarak yarışmaya dahil etti. Bu bağlamda, okul müdürü Funda Kara ve Edebiyat Bölüm Başkanı, gazetemizin yazarı Tülay Gürler Kurtuluş'un desteği ile yola çıktık. O yıl katılan öyküleri okuduğumuzda bu kararımızın son derece yerinde olduğunu anladık. Öğrencilerin seçtiği konular, yaratıcılıkları, hayalleri ve dil hakimiyetleri doğru yolda olduğumuzun göstergesiydi.

devamını oku..
Kategori : Hikaye - Öykü
20.00
Liste Fiyatı : 20.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim